BAZA WIEDZY

Co warto wiedzieć
o fotowoltaice?
Slider

W duecie korzystniej – pompa ciepła z fotowoltaiką

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła jest coraz częściej spotykanym połączeniem. Działając w duecie, jesteśmy w stanie znacząco ograniczyć bieżące rachunki za prąd i ogrzewanie. Efekt synergii i dużych (u)zysków w dłuższej perspektywie jest praktycznie gwarantowany.

Jakie moduły wybrać? Mono czy polikryształy?

Moduły fotowoltaiczne są najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej, stąd też już przy pierwszym spotkaniu staramy się uświadamiać naszych Klientów jakie są różnice oraz wady i zalety wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. Wśród rodzajów modułów fotowoltaicznych, możemy wyróżnić trzy najbardziej popularne i rozpowszechnione technologie: monokrystaliczne, polikrystaliczne i cienkowarstwowe (amorficzne). Moduły mono i poli krystaliczne, składają się z ogniw wykonanym z krystalicznego krzemu. Krzemowe moduły fotowoltaiczne są obecnie najbardziej popularnymi i najczęściej spotykanymi.

„Mój Prąd” – dofinansowanie na domową fotowoltaikę

Jeśli zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu, możesz ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie w kwocie do 5000 zł z programu „Mój Prąd” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Jakie kryteria należy spełnić, aby uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania?

Fotowoltaika – po ilu latach inwestycja się zwróci?

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Niewątpliwym bodźcem promującym energię słoneczną są dotacje oraz realne prognozy wzrostu cen za energię elektryczną. Zasadnym wydaje się pytanie czy i kiedy nasza domowa elektrownia słoneczna się zwróci?

Ulga termomodernizacyjna – zmniejsz realny koszt domowej instalacji

Instalację fotowoltaiczną w Twoim domu może zaliczyć jako element termomodernizacji budynku, co oznacza, że realny koszt poniesiony na fotowoltaikę można odliczyć od podatku dochodowego. O ulgę termo modernizacyjną z tytułu instalacji fotowoltaiczne mogą ubiegać się podatnicy, którzy są jednocześnie właścicielem (lub współwłaścicielem) domu jednorodzinnego.

Czyste powietrze – termomodernizacja z fotowoltaiką

Program „Czyste Powietrze” to obecnie główny program rządowy, którego celem jest udzielanie dotacji i pożyczek na wymianę starych pieców i termomodernizację budynku. Przy założeniu, że termomodernizacja będzie również obejmowała montaż instalacji fotowoltaicznej, wartość dotacji może wynieść do 30 tys. zł. Program koordynowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Kredyt lub leasing na fotowoltaikę

Rosnące zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi przełożyło się na coraz bardziej atrakcyjne formy finansowania instalacji fotowoltaicznych. Przy odpowiednio dobranym kredycie bądź leasingu, miesięczne koszty spłaty inwestycji mogą być niższe niż dotychczasowe rachunki za prąd.